Volleyball Schedule and Results

Games or competitions in bold are home games.

Volleyball Schedule and Results
DAYDATEOPPONENTTIMELOCATIONRESULTSW-L
Friday Aug. 24New Hope Christian7:00pmEugene, OR3-01-0
Saturday Aug. 25Fall Showcase Tournament (vs. South Puget Sound)TBAEugene, OR2-02-0
Saturday Aug. 25Fall Showcase Tournament (vs. Yakima Valley)TBAEugene, OR1-22-1
Saturday Aug. 25Fall Showcase Tournament (vs. Olympic)TBAEugene, OR2-13-1
Saturday Aug. 25Fall Showcase Tournament (vs. Wenatche Valley)TBAEugene, OR2-14-1
Sunday Aug. 26Fall Showcase Tournament (vs. Grays Harbor)TBAEugene, OR0-24-2
Sunday Aug. 26Fall Showcase Tournament (vs. Skagit Valley)TBAEugene, OR2-15-2
Monday Aug. 27Edmonds1:00pmHome0-35-3
Fri/Sat Aug. 31-Sept. 1Highline Tournament (vs. Greys Harbor)TBADes Moines, WA2-06-3
Fri/Sat Aug. 31-Sept. 1Highline Tournament (vs. Centralia)TBADes Moines, WA0-26-4
Fri/Sat Aug. 31-Sept. 1Highline Tournament (vs. Shoreline)TBADes Moines, WA2-07-4
Fri/Sat Aug. 31-Sept. 1Highline Tournament (vs. Yakima Valley)TBADes Moines, WA3-18-4
Fri/Sat Aug. 31-Sept. 1Highline Tournament (vs. Highline)TBADes Moines, WA0-38-5
Tuesday Sept. 4Lower Columbia5:00pmLongview, WA0-38-6
Wednesday Sept. 5South Puget Sound1:00pmHome3-09-6
Monday Sept. 10Grays Harbor3:00pmAberdeen, WA0-39-7
Wednesday Sept. 12Pierce12:00pmHome1-39-8
Wednesday Sept. 12New Hope Christian4:00pmHome3-110-8
Fri Sept. 14Bellevue Crossover (vs. South Puget Sound)TBABellevue, WA2-011-8
Fri Sept. 14Bellevue Crossover (vs. Wenatchee Valley)TBABellevue, WA2-1
12-8
Fri Sept. 14Bellevue Crossover (vs. Bellevue)TBABellevue, WA0-212-9
Sat Sept. 15Bellevue Crossover (vs. Chemeketa)TBABellevue, WA2-013-9
Sat Sept. 15Bellevue Crossover (vs. Spokane)TBABellevue, WA0-213-10
Sat Sept. 15Bellevue Crossover (vs. Wenatchee Valley)TBABellevue, WA1-213-11
Wednesday Sept. 19*Lane6:30pmEugene, OR1-313-12
Friday Sept. 21*Linn-Benton6:30pmHome1-313-13
Friday Sept. 28*Southwestern Oregon6:30pmHome3-014-13
Saturday Sept. 29*Umpqua1:00pmHome3-015-13
Wednesday Oct. 3*Mt. Hood6:30pmHome3-016-13
Friday Oct. 5*Clark6:30pmHome3-217-13
Wednesday Oct. 10*Chemeketa6:30pmSalem, OR0-317-14
Friday Oct. 12*Linn-Benton6:30pmAlbany, OR0-317-15
Friday Oct. 19*Lane (Dig Pink Night)6:30pmHome3-018-15
Monday Oct. 22Pacific University JV7:30pmHome3-219-15
Friday Oct. 26*Southwestern Oregon (Dig Pink)6:30pmCoos Bay, OR3-120-15
Saturday Oct. 27*Umpqua1:00pmRoseburg, OR3-121-15
Wednesday Oct. 31*Mt. Hood6:30pmGresham, OR3-122-15
Friday Nov. 2*Clark6:30pmVancouver, WA1-322-16
Wednesday Nov. 7*Chemeketa6:30pmHome2-322-17
Saturday Nov. 10Clark (NWAC Play-in game)1:00pmVancouver, WA  
Thurs-Sun Nov. 15-18NWAC ChampionshipsTBATacoma, WA